بیشتر، کوتاه‌تر، شخصی‌تر؛ نگاهی به تغییرات اخیر این وبلاگ

اگر از آن دسته از دوستانی باشید که قبلا یکی دو بار به وبلاگ من سر زده باشید، احتمالا امروز که دوباره به اینجا سر بزنید متوجه تغییراتی خواهید شد؛ تغییراتی هر چند اندک اما قطعا موثر برای من که نویسنده وبلاگ هستم. تا همین چند روز پیش، من استانداردهای خاص خودم را در وبلاگ‌نویسی داشتم و به آن‌ها معتقد بودم و همواره سعی می‌کردم این استانداردها را رعایت کنم. مثلا معتقد بودم که هر پست وبلاگ باید حداقل هزار کلمه داشته باشد تا بتوان به آن گفت یک پست کامل، یا این‌که هر پست باید حتما یک یا چند تصویر مرتبط در خودش گنجانده باشد، یا این‌که بیش از حد شخصی نباشد.

اما از این پس برای وبلاگ‌نویسی قرار است کمتر به خودم سخت بگیرم و آن را تبدیل به یک فعالیت کاملا لذت‌بخش کنم. البته پیش از این هم از نوشتن لذت می‌بردم، اما این استانداردها کمی مرا محدود کرده بودند. از این به بعد دیگر قرار نیست به این فکر کنم که نوشتارم دقیقا چند کلمه‌ای شده است و هر زمان که فکر کنم کافی است، نوشته را به پایان می‌رسانم. دیگر قرار نیست برای هر پست نیم ساعت یا بیشتر به دنبال عکس‌های مرتبط و غیر تکراری بگردم. از حالا قصد دارم کمی شخصی‌تر از قبل بنویسم و خودم را از قید و بند دسته‌بندی‌های محدود موضوعی خلاص کنم، به هر حال هر چه باشد این یک وبلاگ شخصی است و مخاطب یک وبلاگ شخصی انتظار دارد نویسنده بیشتر از خودش و نظراتش بنویسد.

البته من تقریبا همه این کارها را تا امروز بیشتر در شبکه‌های اجتماعی انجام می‌دادم و در مورد هر سوژه‌ای که به نظرم جالب می‌آمد، در حد یکی دو پست کوتاه می‌نوشتم. اما از امروز سعی دارم این عادت را به وبلاگ شخصی خودم هم وارد کنم. آیا این یعنی دیگر کمتر در شبکه‌های اجتماعی وقت می‌گذارنم؟ هنوز خودم هم نمی‌دانم، اما با توجه به این‌که از محتوای کلی شبکه‌های اجتماعی در بین کاربران فارسی چندان دلخوش نیستم احتمالش هست که فعالیتم در این پلتفرم‌ها کمتر شود. ولی چیزی که مسلم است این است که از این پس مرا بیشتر در این وبلاگ یا پرسه در وبلاگ‌های مورد علاقه‌ام خواهید دید. امیدوارم نتیجه این کار هم برای خودم و هم مخاطبان این وبلاگ بهتر از گذشته باشد.

بدون دیدگاه برای بیشتر، کوتاه‌تر، شخصی‌تر؛ نگاهی به تغییرات اخیر این وبلاگ

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *