من فقط یک گذرواژه را حفظ کرده‌ام

گذرواژه‌ها و نام‌های کاربری کلید اصلی زندگی ما در دنیای دیجیتال محسوب می‌شوند. در هر سرویسی که بخواهید عضو بشوید یا از هر اپلیکیشن جدیدی بخواهید استفاده نمایید، بالاخره به یک نام کاربری و گذرواژه احتیاج پیدا می‌کنید. به ذهن سپردن یکی دو نام کاربری و گذرواژه کار سختی نیست، اما اکثر ما در سرویس‌ها و سایت‌ها و اپلیکیشن‌های پرشماری حساب کاربری داریم و حفظ کردن این همه گذرواژه مسلما کار ساده‌ای نیست.

برخی‌ها با استفاده کردن از یک گذرواژه و نام کاربری یکسان برای تمامی سرویس‌های مورد استفاده خودشان، دشواری به خاطر سپردن گذرواژه‌های مختلف را دور می‌زنند. برخی دیگر از گذرواژه‌های ساده استفاده می‌کنند تا آن‌ها را فراموش نکنند. عده‌ای هم هستند که یک کلمه پایه را به عنوان گذرواژه اصلی خود انتخاب می‌کنند و سپس برای هر سرویس یا اپ مورد استفاده خود، یک کلمه مرتبط به آن اضافه می‌کنند.

راه‌های فراوانی برای ساده کردن پروسه حفظ کردن گذرواژه‌ها و نام‌های کاربری وجود دارد، اما قطعا هیچ کدام از آن‌ها از امنیت کامل برخوردار نیستند. این‌جاست که چیزی به اسم پسورد منیجر به کمک ما می‌آید. پسورد منیجرها نه تنها قادر هستند گذرواژه‌های پیچیده‌ای برای هر کدام از حساب‌های کاربری ما تولید کنند، بلکه با ذخیره کردن این گذرواژه‌ها و نام‌های کاربری، مسئولیت حفظ کردن آن‌ها را از روی دوش ما برمی‌دارند.

خوشبختانه پسورد منیجرهای فراوانی با امکانات و توانایی‌های مختلف طراحی و منتشر شده‌اند که هر کاربری می‌تواند بر مبنای سلیقه خودش یکی را انتخاب کند. پیشنهاد من به تو، سرویسی به نام وان پسورد است.

بنا به تجربه من، وان پسورد یکی از ایمن‌ترین، خوش ساخت‌ترین و تواناترین سرویس‌های مدیریت گذرواژه‌هاست. وان پسورد یک سرویس مولتی پلتفرم است که روی سیستم عامل‌ها و مرورگرهای مختلفی قابل استفاده است که ساختن و نگه‌داری گذرواژه‌های ایمن و قدرتمند را بسیار ساده می‌کند.

البته وان‌پسورد فقط برای ساختن و ذخیره کردن نام‌های کاربری و گذرواژه‌ها ساخته نشده است، این سرویس امکانات فراون دیگری هم دارد؛ از ذخیره ایمن یادداشت‌های شخصی و کارت‌های بانکی گرفته تا نگه‌داری اطلاعاتی همچون پاسپورت‌ها و هویت‌ها. وان‌پسورد هر آن‌چه از امنیت در دنیای دیجیتال بخواهی را در اختیار تو می‌گذارد.

از نظر من، وان‌پسورد یک ابزار کامل و جامع برای حفظ اطلاعات مهم اینترنتی و غیر اینترنتی است و هماهنگی آن با انواع سیستم عامل و مرورگر، سادگی استفاده از آن را دو چندان می‌کند. راستی، تو از پسورد منیجرها استفاده می‌کنی؟ از کدام‌شان؟

یک دیدگاه برای من فقط یک گذرواژه را حفظ کرده‌ام

  1. پسورد منیجر ندارم ولی قبلا یادمه انقدر سرویسهایی که ازشون استفاده می‌کردم زیاد شده بود مجبور بودم روی کاغذ بنویسم که یه جورایی پسورد منیجر امنی هم بود :))
    یه زمانی هم سعی کردم همه پسوردام یکی باشه. گاهی میشد گاهی هم یهو یه سرویس این وسط گیر میداد که باید رمزم قوانین خاصی داشته باشه. مثلا نمیدونم، حروف توش باشه یا کوچیک بزرگ توش باشه. انقدر حرص میخودم :))
    ممنون بابت معرفی

  2. دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *