در کنار وبلاگ نویسی و مطالعه کتاب، من روزانه بخشی از زمان خودم را هم صرف ترجمه کتاب‌هایی می‌کنم که به نظرم جالب می‌آیند. از سال ۱۳۹۸ به طور جدی این کار را دنبال کردم و نتیجه‌اش شده کتاب‌هایی که در این لیست می‌بینی. برخی از این کتاب‌ها به چاپ رسیده‌اند و برخی دیگر هم کار ترجمه‌شان تمام شده و به زودی منتشر خواهند شد.

مسیرت را پیدا کن (انتشارات نسل نو اندیش)

کارلی فیورینا، مدیرعامل اجرایی سابق شرکت اچ‌پی و معاون ارشد سابق بخش سخت‌افزار و سیستم‌های شرکت اِی.تی.اَند.تی در کتاب تازه‌اش با نام “مسیرت را پیدا کن” از این می‌گوید که چطور یک روز تصمیم گرفت تا از زندگی کردن مطابق میل دیگران دست بکشد و به همان شکلی زندگی کند که خودش درست می‌داند. او از این می‌نویسد که چطور توانست مسیر خودش به سوی اهدافش را پیدا کند و به این می‌پردازد که در این روند چه درس‌هایی گرفته است. این کتاب با نگاهی به تجربیات شخصی کارلی فیورینا، یکی از مدیران موفق و باسابقه دنیا، به تو می‌آموزد که چطور تو هم می‌توانی مسیر خودت را پیدا کنی و به همان شخصیتی تبدیل شوی که همیشه دلت می‌خواسته است. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

مهم نیست الان کجای زندگی خود هستید، و مهم نیست که تا حالا کجا بودید، شما هنوز آن‌چه می‌توانید باشید نیستید. اگر بخواهم کل این کتاب را در یک خط خلاصه کنم چنین می‌نویسم: شما هنوز آن‌چه می‌توانید باشید نیستید. زندگی می‌تواند تغییر کند. شرایط تغییر می‌کنند. شما می‌توانید درک تازه‌ای بیابید. شما می‌توانید تغییر کنید. شما می‌توانید رشد کنید. و در حالی که در حال کشف موقعیت‌های درون خود و پیش‌روی خود هستید، با ثباتی در زندگی خود مواجه می‌شوید که قبلا هرگز با آن آشنا نشده بودید.